Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w naszej bezpłatnej 1-dniowej wycieczce Wałbrzyskie Zakamarki. W dniu 26.10.2019 r. (sobota) zabierzemy Państwa w podróż do Szczawna Zdroju, Starej Kopalni w Wałbrzychu, miejscowości Boguszów-Gorce oraz zwiedzimy Szyb „Witold”. Czeka nas dzień pełen wrażeń :)

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM

 

Ramowy program wyjazdu:

  • Godz. 7:45 – zbiórka uczestników, ul. Petrusewicza/ul. Ślężna (koło sklepu Kaufland)
  • Godz. 8:00 – wyjazd

Program zwiedzania:
Szczawno Zdrój – jedno z najbardziej klimatycznych dolnośląskich uzdrowisk. W czasie krótkiego spaceru zobaczymy Dom Zdrojowy, który był architektonicznym pierwowzorem Hotelu Grand w Sopocie, Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy, drewniana Hala Spacerowa, pomnik H. Wieniawskiego.
Stara Kopalnia  – zwiedzanie muzeum, które obejmuje najstarszy i największy zachowany w Wałbrzychu zespół górniczych budowli przemysłowych pochodzących z XIX/XX w. Kompleks kopalni zawiera łaźnię, lampownię, kotłownie, warsztat mechaniczny, budynki maszyn wyciągowych, nadszybia, wieże szybów “Julia”, “Sobótka” i “Dampf”, wieżę widokową, podziemny tunel odstawy kamienia i in.
Boguszów-Gorce – miasto z najwyżej położonym Rynkiem w Polsce, a co za tym idzie z najwyżej położonym w kraju Ratuszem (ok. 592 m npm). Miasto z prawami górniczymi od końca XV wieku, na terenie którego wydobywano srebro, ołów, węgiel kamienny i baryt. Eksploatację złóż srebra i ołowiu zakończono w XIX w., a węgla i barytu w wieku XX.
Szyb „Witold” – mniejszy brat Starej Kopalni. Jeden z szybów należących do powojennej Kopalni Węgla Kamiennego „Victoria” w Wałbrzychu. W 2014 r. oddano do użytku po remoncie budynek nadszybia z wieżą widokową o wysokości 34 m, jedną z najwyższych wież w  tego typu obiektach oraz budynek dawnej maszynowni. W budynku nadszybia mieści się obecnie Izba Pamięci Górnictwa i Kopalnictwa, sala konferencyjna i biblioteka.
Powrót do Wrocławia ok.  godz. 22:00

Ostateczną kolejność zwiedzania ustala pilot.

Pobierz program

 

ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW WYJAZDU

 

  • przejazdy autokarem,
  • obsługa trasy przez pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bilety wstępów,
  • obiad,
  • kolacja,
  • warsztaty integracyjne.

Zachęcamy uczestników do robienia zdjęć, gdyż jako podsumowanie cyklu wycieczek Wałbrzyskie Zakamarki zostaną zorganizowane dwie wystawy fotograficzne (szczegóły podamy w trakcie wyjazdów).

Uprzejmie Państwa prosimy, aby w razie rezygnacji przesłać jak najszybciej taką informację na adres:

 

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

 

Rejestracja zakończona. Brak wolnych miejsc.

 

Informujemy, że w czasie trwania 1-dniowej wycieczki Wałbrzyskie Zakamarki będą wykonywane zdjęcia grupowe przez fotografa na potrzeby promocji wydarzenia i przygotowania sprawozdania dla UMWD (m.in. na wystawy fotograficzne, które odbędą się po zakończeniu wszystkich wycieczek). Upowszechnianie wizerunku jest zgodne z art. 81 ust. 2 pkt. 2 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami oraz Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000).