Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w naszej bezpłatnej 1-dniowej wycieczce Wałbrzyskie Zakamarki. W dniu 19.10.2019 r. (sobota) zabierzemy Państwa w podróż do Pałacu Jedlinka, Podziemnego Miasta Osówka, Kościoła p.w. św. Jadwigi w Rybnicy Leśnej oraz wjedziemy na górę Dzikowiec. Czeka nas dzień pełen wrażeń :)

Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM

 

Ramowy program wyjazdu:

  • Godz. 7:45 – zbiórka uczestników, ul. Petrusewicza/ul. Ślężna (koło sklepu Kaufland)
  • Godz. 8:00 – wyjazd

Program zwiedzania:
Pałac Jedlinka – historyczny pałac, będący własnością wielu znanych rodów, dawna siedziba Organizacji Todt z kryptonimem „Willa Erika” oraz wiele innych tajemnic odkryjemy w czasie zwiedzania z przewodnikiem.
Podziemne Miasto Osówka – jeden z kompleksów projektu Riese udostępniony do zwiedzania. Zwiedzając trasę historyczną zobaczymy: sposoby drążenia podziemi – różne etapy budowy, wartownie, zdjęcia budowli zewnętrznych, uzbrojenie, wyposażenie hali z oryginalnymi szalunkami z roku 1944, betonowe chodniki, rozwiązania techniczne obiektu.
Kościół p.w. św. Jadwigi w Rybnicy Leśnej – drewniany kościół zbudowany na początku XVII wieku dla gminy ewangelickiej, z zachowanym, stylowo jednorodnym wyposażeniem z okresu budowy. Wnętrze oparło się kontrreformacyjnej barokizacji,  XIX-wiecznym modernizacjom i powojennym dewastacjom.
Góra Dzikowiec – szczyt o wysokości 836 m npm, leżący w Górach Kamiennych, wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt oraz wejście na drewnianą wieżę widokową, z której roztacza się widok na Ziemię Wałbrzyską.
Powrót do Wrocławia ok.  godz. 22:00

Ostateczną kolejność zwiedzania ustala pilot.

Pobierz program

 

ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW WYJAZDU

 

  • przejazdy autokarem,
  • obsługa trasy przez pilota-przewodnika,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bilety wstępów,
  • obiad,
  • kolacja,
  • warsztaty integracyjne.

Zachęcamy uczestników do robienia zdjęć, gdyż jako podsumowanie cyklu wycieczek Wałbrzyskie Zakamarki zostaną zorganizowane dwie wystawy fotograficzne (szczegóły podamy w trakcie wyjazdów).

Uprzejmie Państwa prosimy, aby w razie rezygnacji przesłać jak najszybciej taką informację na adres:

 

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

LISTA REZERWOWA

 

Rejestracja zakończona. Brak wolnych miejsc.

 

Informujemy, że w czasie trwania 1-dniowej wycieczki Wałbrzyskie Zakamarki będą wykonywane zdjęcia grupowe przez fotografa na potrzeby promocji wydarzenia i przygotowania sprawozdania dla UMWD (m.in. na wystawy fotograficzne, które odbędą się po zakończeniu wszystkich wycieczek). Upowszechnianie wizerunku jest zgodne z art. 81 ust. 2 pkt. 2 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami oraz Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018, poz. 1000).